L A D Í M E...

50. jubileum Ladíme... (zamyšlení)

Ideálem je, aby nejméně polovina dobrovolného vstupného zůstala varhanám.

Ladíme velikonočně a Ladíme (2018)

...budu zpívat žalmy... Ž 75,10b

Vystoupení:


Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist; BWV 667
  2. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Wer nur den lieben Gott läßt walten
  3. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta a fuga B dur
  4. John Stanley (1713-1786): Op. 7, Voluntary VII - e moll (2 v.)
  5. Guillaume Lasceux (1740-1831): Flutes
  6. Nicolaus Bruhns (1665-1697): Preludium e moll (7 vět)

Žalm 105. a 75.

K poslechu:

nahoru

Ladíme postně (2018)

Kéž už přijde... spása! Ž 53,7a

Vystoupení:

  • 18. 2. Uničov, kostel Nanebevzetí Panny Marie v 15:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta a fuga B dur
  2. John Stanley (1713-1786): Op. 7, Voluntary VII - e moll (2 v.)
  3. Guillaume Lasceux (1740-1831): Flutes
  4. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist; BWV 667
  5. Nicolaus Bruhns (1665-1697): Preludium e moll (7 vět)
  6. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Wer nur den lieben Gott läßt walten

Žalm 22. a 53.

K poslechu:

nahoru

Ladíme vánočně (2017/2018)

...zvučí hlaholem a zpěvem. Ž 65,14c

Vystoupení:


Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta a fuga B dur
  2. Guillaume Lasceux (1740-1831): Flutes
  3. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Wer nur den lieben Gott läßt walten
  4. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist; BWV 667
  5. John Stanley (1713-1786): Op. 7, Voluntary VII - e moll (2 věty)
  6. Nicolaus Bruhns (1665-1697): Preludium e moll (7 vět)

Žalm 95. a 65.

K poslechu:

nahoru

Ladíme adventně (2017)

...bude chloubou všech Ž 63,12b

Vystoupení:

  • 17. 12. Prostřední Bečva, kostel sv. Zdislavy v 16:00
  • 10. 12. Protivanov, kostel Narození PM v 16:00
  • 2. 12. Šitbořice, kostel sv. Mikuláše v 17:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Guillaume Lasceux (1740-1831): Flutes
  2. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist; BWV 667
  3. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Auf, auf mein Herz un du, mein ganzer Sinn
  4. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta a fuga B dur
  5. Nicolaus Bruhns (1665-1697): Preludium e moll (7 vět)
  6. John Stanley (1713-1786): Op. 7, Voluntary VII - e moll (2 věty)

Žalm 28. a 63.

K poslechu:

nahoru

Ladíme velikonočně a Ladíme (2016 + 2017)

...budu zpívat žalmy... Ž 75,10b

Vystoupení:

  • 26. 11. Prusinovice, kostel sv. Kateřiny Alexandrijské v 16:00
  • 14. 10. Chocnějovice, kostel sv. Havla v 15:30
  • 1. 10. Hoštejn, kostel sv. Anny v 15:00
  • 26. 6. Brno, kostel sv. Augustina v 16:00 (100. jubilejní)
  • 25. 6. Zábřeh, kostel sv. Bartoloměje v 16:00
  • 24. 6. Mohelnice, kostel sv. Tomáše Becketa v 18:45
  • 21. 5. Čestín, kostel sv. Petra a Pavla v 16:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist; BWV 667
  2. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Wer nur den lieben Gott läßt walten
  3. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta a fuga B dur
  4. John Stanley (1713-1786): Op. 7, Voluntary VII - e moll (2 v.)
  5. Guillaume Lasceux (1740-1831): Flutes
  6. Nicolaus Bruhns (1665-1697): Preludium e moll (7 vět)

Žalm 105. a 75.

K poslechu:

nahoru

Ladíme postně (2016)

Kéž už přijde... spása! Ž 53,7a

Vystoupení:

  • 20. 3. Velká Bystřice, kostel Stětí sv. Jana Křitele v 15:00
  • 13. 3. Huzová, kostel sv. Jiljí v 9:15
  • 6. 3. Otrokovice, kostel sv. Vojtěcha v 16:45

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta a fuga B dur
  2. John Stanley (1713-1786): Op. 7, Voluntary VII - e moll (2 v.)
  3. Guillaume Lasceux (1740-1831): Flutes
  4. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist; BWV 667
  5. Nicolaus Bruhns (1665-1697): Preludium e moll (7 vět)
  6. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Wer nur den lieben Gott läßt walten

Žalm 22. a 53.

K poslechu:

nahoru

Ladíme vánočně (2015/2016)

...zvučí hlaholem a zpěvem. Ž 65,14c

Vystoupení:

  • 15. 1. Čebín, kostel sv. Jiří v 17:30
  • 3. 1. Olomouc-Hejčín, kostel sv. Cyrila a Metoděje v 16:00
  • 27. 12. Želeč, kostel sv. Bartoloměje v 16:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta a fuga B dur
  2. Guillaume Lasceux (1740-1831): Flutes
  3. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Wer nur den lieben Gott läßt walten
  4. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist; BWV 667
  5. John Stanley (1713-1786): Op. 7, Voluntary VII - e moll (2 věty)
  6. Nicolaus Bruhns (1665-1697): Preludium e moll (7 vět)

Žalm 95. a 65.

K poslechu:

nahoru

Ladíme adventně (2015)

...bude chloubou všech Ž 63,12b

Vystoupení:

  • 20. 12. Velká Bystřice, kostel sv. Jana Křtitele v 15:00
  • 12. 12. Bzenec, kostel sv. Jana Křtitele v 18:00
  • 29. 11. Nová Hradečná, kostel sv. Vavřince v 17:30
  • 28. 11. Hněvotín, kostel sv. Leonarda v 17:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Guillaume Lasceux (1740-1831): Flutes
  2. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist; BWV 667
  3. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Auf, auf mein Herz un du, mein ganzer Sinn
  4. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta a fuga B dur
  5. Nicolaus Bruhns (1665-1697): Preludium e moll (7 vět)
  6. John Stanley (1713-1786): Op. 7, Voluntary VII - e moll (2 věty)

Žalm 28. a 63.

K poslechu:

nahoru

Ladíme velikonočně a Ladíme... (2015)

Hospodine, má skálo, vykupiteli můj! Ž 19,15c

Vystoupení:

  • 12. 8. Krnov-Cvilín, kostel PM Sedmibolestné a Povýšení sv. Kříže v 11:00
  • 22. 7. Studená Loučka, kostel sv. Maří Magdaleny v 19:00
  • 29. 5. Nové Město na Mor., kostel Českobratrské c. evang. v 19:00
  • 24. 5. Zábřeh, kostel sv. Barbory v 15:30
  • 10. 5. Holubice, kostel sv. Václava v 9:30
  • 19. 4. Brno-Bystrc, kostel sv. Jana Křtitele a Jana Evangelisty v 19:15
  • 11. 4. Šaratice, kostel sv. Mikuláše v 15:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Auf, auf mein Herz un du, mein ganzer Sinn
  2. Johann Sebastian Bach (1685-1750): In dulci jubilo, nun singet; BWV 751
  3. F. Ch. Mohrheim: Vater unser im Himmelreich
  4. Johann Pachelbel (1653-1706): Preludium d moll
  5. J. Pachelbel: Ricercare c moll
  6. Georgio Muffat (1653-1704): Tokáta d moll

Žalm 21., 47. a 19.

K poslechu:

nahoru

Ladíme postně (2015)

V Hospodinu je spása. Ž 3,9a

Vystoupení:

  • 21. 3. Dolní Libina, kaple sv. Anton. Paduánského ve 20:00
  • 21. 3. Bedřichov, kostel sv. Bedřicha v 18:00
  • 15. 3. Jednov, kostel Navštívení P.M. ve 14:30
  • 8. 3. Pozořice, kostel Nanebevzetí P. Marie v 15:15
  • 1. 3. Otrokovice, kostel sv. Vojtěcha v 16:40

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Vater unser im Himmelreich
  2. Georgio Muffat (1653-1704): Tokáta d moll
  3. Johann Sebastian Bach (1685-1750): In dulci jubilo, nun singet; BWV 751
  4. F. Ch. Mohrheim: Auf, auf mein Herz un du, mein ganzer Sinn
  5. Johann Pachelbel (1653-1706): Preludium d moll
  6. J. Pachelbel: Ricercare c moll

Žalm 6., 5. a 3.

K poslechu:

nahoru

Ladíme vánočně (2014/2015)

Ukáži mu svoji spásu Ž 91,16b

Vystoupení:

  • 17. 1. Drnovice, kostel sv. Vavřince v 15:00
  • 11. 1. Bojkovice, kostel sv. Vavřince v 16:00
  • 4. 1. Starý Bohumín, kostel Narození P. Marie ve 14:00
  • 28. 12. Mohelnice, kostel sv. Tomáše Becketa v 18:15

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750): In dulci jubilo, nun singet; BWV 751
  2. Georgio Muffat (1653-1704): Tokáta d moll
  3. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Vater unser im Himmelreich
  4. Johann Pachelbel (1653-1706): Ricercare c moll
  5. J. Pachelbel: Preludium d moll
  6. F. Ch. Mohrheim: Auf, auf mein Herz un du, mein ganzer Sinn

Žalm 67., 121. a 91.

K poslechu:

nahoru

Ladíme adventně (2014)

Hospodin je spása spravedlivých Ž 37,39a

Vystoupení:

  • 21. 12. Vranov, kostel Narození P. Marie v 16:00
  • 14. 12. Velká Bystřice, kostel Stětí sv. Jana Křtitele v 16:00
  • 12. 12. Čebín, kostel sv. Jiří v 17:30
  • 7. 12. Rohle, kostel sv. Martina ve 14:00
  • 30. 11. Rešov, kostel sv. Kateřiny v 11:15
  • 30. 11. Horní Město, kostel sv. Marie Magdalény v 10:00
  • 29. 11. Břidličná, kostel sv. Tří králů v 15:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta c moll
  2. Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780): Vater unser im Himmelreich
  3. J. Pachelbel: Ricercare c moll
  4. Georgio Muffat (1653-1704): Tokáta d moll
  5. J. Pachelbel: Preludium d moll
  6. Johann Sebastian Bach (1685-1750): In dulci jubilo, nun singet; BWV 751

Žalm 37.

K poslechu:

nahoru

Ladíme velikonočně a Ladíme... (2014)

...prokazuje milosrdenství... navěky! Ž 18,51bc

Vystoupení:

  • 22. 6. Brno-Bystrc, kostel sv. Jana Křtitele a sv. Jana Evangelisty v 19:15
  • 1. 6. Rataje nad Sázavou, kostel sv. Matouše ve 14:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 6. malé preludium a fuga – g moll, BWV 558
  2. Samuel Wesley (1766-1837): 9. z Dvanácti krátkých skladeb… – F dur (Gavotte)
    Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta g moll
  3. J. Pachelbel: Tokáta c moll a Fantazie g moll
  4. John Stanley (1713-1786): Op. 5, Voluntary II – d moll: Slow, Allegro
  5. Giovanni Battista Pergolesi (1710-1736): Sonáta F dur
  6. J. S. Bach: Christ ist erstanden, BWV 627 Vers 1.,3.

Žalm 18.

K poslechu:

nahoru

Ladíme postně (2014)

Bože, vykup Izraele ze všeho soužení! Ž 25,22

Vystoupení:

  • 13. 4. Nové Město n. Mor., kostel Českobratrské c. evang. v 18:00
  • 6. 4. Pozořice, kostel Nanebevzetí P. Marie v 15:00
  • 23. 3. Jednov, kostel Navštívení P.M. ve 14:30
  • 16. 3. Modřice, kostel sv. Gottharda v 16:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Samuel Wesley (1766-1837): 9. z Dvanácti krátkých skladeb… – F dur (Gavotte)
    Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta g moll
  2. J. Pachelbel: Fantazie g moll a Tokáta c moll
  3. Giovanni Battista Pergolesi (1710-1736): Sonáta F dur
  4. John Stanley (1713-1786): Op. 5, Voluntary II – d moll: Slow, Allegro
  5. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Christ ist erstanden, BWV 627 Vers 1.,3.
  6. J. S. Bach: 6. malé preludium a fuga – g moll, BWV 558

Žalm 10. a 25.

K poslechu:

nahoru

Ladíme vánočně (2013/2014)

Hospodin zástupů je s námi Ž 46,12a

Vystoupení:

  • 2. 2. Mohelno, kostel Všech svatých v 16:30
  • 25. 1. Luleč, kostel sv. Isidora v 18:30
  • 25. 1. Drnovice, kostel sv. Vavřince v 17:00
  • 3. 1. Studená Loučka, kostel sv. Maří Magdaleny v 19:00
  • 29. 12. Mohelnice, kostel sv. Tomáše Becketa v 18:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta c moll
  2. Samuel Wesley (1766-1837): 9. z Dvanácti krátkých skladeb… – F dur (Gavotte)
  3. J. Pachelbel: Fantazie g moll a Tokáta g moll
  4. John Stanley (1713-1786): Op. 5, Voluntary II – d moll: Slow, Allegro
  5. Giovanni Battista Pergolesi (1710-1736): Sonáta F dur
  6. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 6. malé preludium a fuga – g moll, BWV 558

Žalm 15., 16. a 46.

K poslechu:

nahoru

Ladíme adventně (2013)

...na tebe s důvěrou čekáme! Ž 33,22b

Vystoupení:

  • 22. 12. Velešovice, kostel sv. Barbory v 16:00
  • 21. 12. Rudná p. Pradědem, kostel sv. Jana Křtitele v 18:00
  • 15. 12. Velká Bystřice, kostel Stětí sv. Jana Křtitele v 15:00   (50. jubilejní)
  • 13. 12. Babice n. Svitavou, kostel sv. Jana Křtitele v 18:30
  • 8. 12. Andělská Hora, kostel Narození Panny Marie v 15:00
  • 7. 12. Sloupnice, kostel sv. Mikuláše v 18:00
  • 1. 12. Břidličná, kostel sv. Tří králů v 15:00
  • 30. 11. Rýmařov, kostel sv. archanděla Michaela v 15:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta g moll
  2. J. Pachelbel: Fantazie g moll
  3. Giovanni Battista Pergolesi (1710-1736): Sonáta F dur
  4. Samuel Wesley (1766-1837): 9. z Dvanácti krátkých skladeb… – F dur (Gavotte)
  5. John Stanley (1713-1786): Op. 5, Voluntary II – d moll: Slow, Allegro
  6. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 6. malé preludium a fuga – g moll, BWV 558

Žalm 123. a 33.

K poslechu:

nahoru

Ladíme vánočně (2010/11)

Dobrořeč, má duše, Hospodinu! Ž 104,1a

Vystoupení:

  • 30. 1. Zábřeh, kostel sv. Bartoloměje v 16:00
  • 28. 1. Rajhrad, kostel Božského Srdce Páně ve 14:30
  • 23. 1. Vranov u Brna, kostel Narození Panny Marie v 16:00
  • 13. 1. Starý Lískovec, kostel sv. Jana Nepomuckého v 18:50
  • 26. 12. Loštice, Husův sbor v 18:00
  • 25. 12. Mohelnice, kostel sv. Tomáše Becketa v 15:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Heinrich Scheidemann (1595-1663): Preambule d moll
  2. Johann Pachelbel (1653-1706): Fantazie g moll
  3. Guillaume Lasceux (1740-1831): Recit de flutes – F dur
  4. Giovanni Battista Martini (1706-1784): Sonáta g moll: Allegro
  5. G. B. Martini: Sonáta g moll: Adagio
  6. J. Pachelbel: An Wasserflüssen Babylon – G dur
  7. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 1. malá fuga – C dur, BWV 553
  8. J. Pachelbel: Tokáta c moll

Žalm 45. a 104.

K poslechu:

nahoru

Ladíme adventně (2010)

Proč se tak trpce rmoutíš...? Ž 42,12a

Vystoupení:

  • 19. 12. Andělská Hora, kostel Narození Panny Marie v 15:00
  • 18. 12. Břidličná, kostel sv. Tří králů v 15:00
  • 12. 12. Moravičany, kostel sv. Jiří ve 14:30
  • 11. 12. Studená Loučka, kostel sv. Maří Magdaleny v 16:00
  • 5. 12. Třeština, kostel sv. Antonína Paduánského v 15:30
  • 4. 12. Zvole, kostel Neposkvrněného početí P. Marie v 16:00
  • 28. 11. Rýmařov, kostel sv. archanděla Michaela v 15:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 4. malé preludium – F dur, BWV 556
  2. J. S. Bach: 1. malá fuga – C dur, BWV 553
  3. Guillaume Lasceux (1740-1831): Recit de flutes – F dur
  4. Johann Pachelbel (1653-1706): Fantazie g moll
  5. Giovanni Battista Martini (1706-1784): Sonáta g moll: Allegro
  6. G. B. Martini: Sonáta g moll: Adagio
  7. J. Pachelbel: An Wasserflüssen Babylon – G dur
  8. J. Pachelbel: Tokáta c moll

Žalm 13., 41. a 42.

K poslechu:

nahoru

Ladíme velikonočně (2010)

Hospodin kraluje! Oděl se důstojností. Ž 93,1a

Vystoupení:

  • 23. 5. Rýmařov, kostel sv. archanděla Michaela v 15:00
  • 16. 5. Zábřeh, kostel sv. Bartoloměje v 16:30
  • 13. 5. Brno - Starý Lískovec, kostel sv. Jana Nepomuckého v 19:00
  • 8. 5. Oslov, kostel sv. Linharta v 19:00
  • 2. 5. Mohelnice, kostel sv. Tomáše Becketa v 17:00
  • 25. 4. Bílovice n. Svitavou, kostel sv. Cyrila a Metoděje v 17:00
  • 18. 4. Svébohov, kostel Nanebevzetí Panny Marie v 16:00
  • 11. 4. Dubicko, kostel Povýšení sv. Kříže v 16:30
  • 4. 4. Vranov u Brna, kostel Narození Panny Marie v 16:30

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Preludium e moll, BWV 533
  2. J. S. Bach: 1. malé preludium – C dur
  3. J. S. Bach: 1. malá fuga – C dur, BWV 553
  4. Johann Heinrich Buttstedt (1666-1727): Wie schön leuchtet der Morgenstern – Es dur
  5. J. S. Bach: Allein Gott in der Höh' sei Ehr' – G dur, BWV 716
  6. J. S. Bach: 4. malé preludium – F dur
  7. J. S. Bach: 4. malá fuga – F dur, BWV 556
  8. J. S. Bach: Liebster Jesu, wir sind hier – G dur, BWV 731
  9. J. S. Bach: Fuga e moll, BWV 533

Žalm 93., 9. a 2.

K poslechu:

nahoru

Ladíme vánočně (2009/10)

Hospodin žehná svůj lid pokojem. Ž 29,11b

Vystoupení:

  • 24. 1. Mohelnice, kostel sv. Tomáše Becketa v 16:30
  • 15. 1. Brno - Starý Lískovec, kostel sv. Jana Nepomuckého v 18:45
  • 10. 1. Bílovice n. Svitavou, kostel sv. Cyrila a Metoděje v 17:00
  • 3. 1. Zábřeh, kostel sv. Bartoloměje v 15:00
  • 27. 12. Svébohov, kostel Nanebevzetí Panny Marie v 15:00
  • 26. 12. Moravičany, kostel sv. Jiří ve 14:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 5. malé preludium – G dur
  2. J. S. Bach: 5. malá fuga – G dur, BWV 557
  3. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta F dur
  4. Samuel Wesley (1766-1837): 9. z Dvanácti krátkých skladeb… – F dur
  5. J. Pachelbel: Tokáta C dur
  6. John Stanley (1713-1786): Voluntary – a moll: Andante Staccato, Allegro
  7. J. Stanley: Voluntary – a moll: Adagio, Fugue
  8. J. S. Bach: 7. malé preludium – a moll
  9. J. S. Bach: 7. malá fuga – a moll, BWV 559

Žalm 24., 84., 87. a 29.

K poslechu:

nahoru

Ladíme adventně (2009)

...budu se sytit tvým zjevem. Ž 17,15b

Vystoupení:

  • 20. 12. Zvole, kostel Neposkvrněného početí P. Marie v 16:00
  • 13. 12. Třeština, kostel sv. Antonína Paduánského v 16:00
  • 13. 12. Rovensko, kaple Narození P. Marie ve 14:30
  • 6. 12. Lelekovice, kostel sv. Filipa a Jakuba v 16:00
  • 29. 11. Rýmařov, kostel sv. archanděla Michaela v 15:00
  • 28. 11. Břidličná, kostel sv. Tří králů v 16:00

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich
Cello (v Rovensku): Svatava Špundová

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta C dur
  2. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 3. malé preludium – e moll
  3. J. S. Bach: 3. malá fuga – e moll, BWV 555
  4. John Stanley (1713-1786): Voluntary – a moll: Andante Staccato, Allegro
  5. J. Stanley: Voluntary – a moll: Adagio, Fugue
  6. J. Pachelbel: Tokáta F dur
  7. Samuel Wesley (1766-1837): 9. z Dvanácti krátkých skladeb… – F dur
  8. J. S. Bach: 7. malé preludium – a moll
  9. J. S. Bach: 7. malá fuga – a moll, BWV 559

Žalm 12., 4. a 17.

K poslechu:

nahoru

Noc kostelů (2009)

Vystoupení:

  • 29. 5. Brno-střed, kostel Nanebevzetí Panny Marie v 18:30

Varhany: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta C dur
  2. Samuel Wesley (1766-1837): 9. z Dvanácti krátkých skladeb… – F dur
  3. J. Pachelbel: Tokáta F dur
  4. César Franck (1822-1890): Assai lento – e moll z L'Organiste
  5. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 7. malé preludium – a moll
  6. J. S. Bach: 7. malá fuga – a moll, BWV 559
  7. J. S. Bach: 3. malá fuga – e moll, BWV 555

K poslechu:

nahoru

Ladíme postně (2009)

Kéž už přijde... spása! Ž 14,7a

Vystoupení:

  • 5. 4. Mohelnice, kostel sv. Tomáše Becketa v 16:00
  • 22. 3. Zábřeh, kostel sv. Bartoloměje v 15:30
  • 19. 3. Starý Lískovec, kostel sv. Jana Nepomuckého v 19:00
  • 15. 3. Dolní Lutyně, kostel sv. Jana Křtitele ve 14:00
  • 8. 3. Žebětín, kostel sv. Bartoloměje v 15:30

Varhany a přednes: Tomáš Ulrich

Program:

  1. Johann Sebastian Bach (1685-1750): 2. malé preludium – d moll
  2. J. S. Bach: 2. malá fuga – d moll, BWV 554
  3. Samuel Wesley (1766-1837): 4. z Dvanácti krátkých skladeb… – a moll
  4. S. Wesley: 2. z Dvanácti krátkých skladeb… – G dur
  5. César Franck (1822-1890): Assai lento – e moll z L'Organiste
  6. C. Franck: Andante – Des dur z L'Organiste
  7. C. Franck: Non troppo lento – E dur z L'Organiste
  8. J. S. Bach: 3. malé preludium – e moll
  9. J. S. Bach: 3. malá fuga – e moll, BWV 555

Žalm 1., 11., 7. a 14.

K poslechu:

nahoru

Adventní ladění (2008)

Má duše vyhlíží Panovníka Ž 130,6a

Vystoupení:

  • 21. 12. Dolní Lutyně, kostel sv. Jana Křtitele v 15:00
  • 18. 12. Starý Lískovec, kostel sv. Jana Nepomuckého v 18:45
  • 14. 12. Mohelnice, kostel sv. Tomáše Becketa v 17:00
  • 30. 11. Rýmařov, kostel sv. archanděla Michaela v 15:00

Varhany: Tomáš Ulrich; přednes: Monika Ligocká, Marek Schwarz

Program:

  1. Johann Pachelbel (1653-1706): Tokáta g moll
  2. Johann Sebastian Bach (1685-1750): Largo e spiccato z Koncertu d moll, BWV 596
  3. Samuel Wesley (1766-1837): 8. z Dvanácti krátkých skladeb… – F dur
  4. J. S. Bach: Wo soll ich fliehen hin – e moll, BWV 646
  5. J. S. Bach: 6. malé preludium – g moll
  6. J. S. Bach: 6. malá fuga – g moll, BWV 558

Žalm 77. a 130.
nahoru

© 2009-now Tomáš Ulrich | Online: | Visits: