P H I L A N T H R O P


Alena Plháková
Jmenuji se Alena Plháková. Narodila jsem se na severní Moravě, ale nyní i s rodinou žiji ve východních Čechách, ve Vysokém Mýtě.
Vystudovala jsem Českou literaturu a historii a mojí velkou láskou je poezie. Mám ráda verše J. Ortena, R. M. Rilkeho, M. Cvetajevové, čínskou poezii, dále romány V. Woolfové, sester Brontëových, H. Hesseho a mnoho dalších čtenářských lahůdek - Shakespearem počínaje a japonskými haiku konče. Z hudby mám ráda Chopina, Schuberta, Schumana, Mozarta, z květin ocúny a modré hořce. Miluji noční nebe, snění a chlad zimy, která člověka přivádí hlouběji k sobě samému a vyvolává v něm úžas...

alena.plhak(zavináč)seznam.cz


Tomáš František Ulrich
Dlouho mi byla nejmilejší přezdívka Hamoun. Pocházím z Mohelnice. Narodil jsem se 31. 10. 1976. Svým rodičům vděčím za hodně podpory a svobody.
Na základní škole jsem měl štěstí a nechodil jsem do obyčejného pionýra, ale do turistického oddílu mládeže (TOM) nazvaného Kompas. O to větším požehnáním bylo několikaleté působení ve skautském oddíle Stopaři ze Zábřeha, který se věnoval především woodcraftu - lesní moudrosti. Potom jsme založili v Mohelnici oddíl Sluníčko.
Nyní žiji v Brně a studuji filozofii na FF MU. Básně píši od roku 2000, ale opravdu básním až od roku 2006. Poetičnost slova mám za prostředek k "jiné řeči".
Stejně vnímám i hudbu. Jako samouk jsem začal hrát někdy v šestnácti, v sedmnácti na klavír. Během studií na PdF UP v Olomouci jsem byl výjimečně (bez absolutoria alespoň I. klavírního cyklu) přijat na ZUŠ Žerotín a pod vedením pana Mgr. Vladimíra Sobotky jsem zvládl 3 roky hry na varhany. Potom jsem 8 let téměř nehrál. Od roku 2007 se snažím poctivě cvičit, od podzimu 2008 pod opětovnou péčí pana Sobotky, čehož výsledkem jsou duchovní pásma Ladíme....

tom.ulrich(zavináč)seznam.cz

© 2009-now Tomáš Ulrich | Online: | Visits: